ضد عفونی کردن دوربین و تجهیزات عکاسی

 

با شیوع روز افزون ویروس کرونا محققین به فکر راهکار های جدید برای کنترل این ویروس هستند.
برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا محققین سعی دارند تا با آگاه‌سازی افراد آن‌ها را در امان نگه دارند.
عموم توصیه‌ها تا به حال محدود به شست و شو دست بوده است، اما اخیرا برخی منابع تصمیم گرفته‌اند تا با توصیه‌های متفاوت‌تر میزان امنیت شهروندان را افزایش دهند. یکی از این پیشنهادات پاک نگه داشتن وسایل افراد است.

اولین پیشنهاد ما به شما این است که در خانه بمانید فقط برای امور ضروری منزل را ترک کنید.
در صورت خارج نشدن دوربین عکاسی از منزل ، آلوده نمی شود فقط به یاد داشته باشد قبل از استفاده از دستگاه دست هایتان را بشویید.
اما در صورتی که دوربین شما آلوده شد و یا این که نیاز بود تا دستگاه را از خانه خارج کنید، حتما پس از بازگشت دستگاه را تمیز کنید.

توجه کنید در هنگام پاک‌سازی هیچ‌گونه سیم شارژ کابلی به دستگاه متصل نباشد. برای جلوگیری از ایجاد هر گونه خراش بر روی بدنه ، می‌بایست از پارچه‌های میکرو فیبری استفاده کنند. گفتنی است که پارچه‌های مخصوص عینک و صفحه نمایش تلویزیون‌ها نیز در این کار فعالیت مشابهی را نشان میدهند.

بهتر است افراد از اسپری‌های مخصوص صفحه نمایش‌ها برای انجام این عمل استفاده کنند. استفاده از مواد شوینده قدرتمند ممکن است در پاک‌سازی میکروب‌ها موثر باشد، اما آن‌ها همچنین می‌توانند محافظ صفحه که از سوی شرکت سازنده بر روی صفحه قرار داده شده را از بین ببرند.برای بدنه دستگاه نیز با در نظر گرفتن شرایط و جنس دستگاه می توانید از پد های الکلی و یا پارچه آغشته شده به محلول الکل 70 درصد استفاده کنید ولی این کار را با احتیاط انجام دهید تا از اعمال خسارت به دستگاه جلوگیری شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *