عکاسی مدلینگ و نکات مهم آن

 

عکاسی مدلینگ یکی از شاخه های عکاسی محسوب میشود . که در آن طرح های ارائه شده بدست طراحان ماهر به همراه مدل عکسبرداری می شود.
این شاخه از عکاسی بسیار جالب و پر محتوا است .در این نوع شاخه از عکاسی که نوعی از عکاسی تبلیغاتی نیز محسوب می شود, برندهای مختلف پوشاک از مدل های معروف و مشهور برای تبلیغات برند خود استفاده میکنند. که خود عکاسی تبلیغاتی نوعی عکاسی مدلینگ نیز محسوب می شود.
یک طراح مد به وسیله عکاسان خبره و کارآزموده برای به نمایش در آوردن طرح های خود و ارائه کارهایش به تولیدکنندگان و جلب نظر آنها از عکاسی مدلینگ استفاده میکند و از عکس های گرفته شده در تبلیغات و بازار کاری استفاده میکنند .

به این موضوع توجه کنید که عکاسی مدلینگ، در مورد لباس، مد و زیبایی است. پس تمام تمرکز خود را روی این نکات بگذارید.
در این مدل عکاسی باید با اعتماد به نفس عمل کنید و مدل ها را به سمت و سوی دلخواه هدایت کنید.
بنابراین اضطراب و استرس را کنار گذاشته و با دقت کار خود را ادامه دهید. قبل از شروع عکاسی، هدف را از پیش تعیین کرده و تکنیک ها و زوایای مختلف را در ذهن خود مرور کنید.

 

برقراری ارتباط

اکثر افراد در مقابل دوربین واقعا احساس اضطراب و ناراحتی می کنند. حتی یک مدل باتجربه نیز نمی تواند ذهن شما را بخواند و بفهمد که اهداف و نیات شما چه هستند. بنابراین قبل از این که شروع کنید، در کنار آن شخص بنشینید و در مورد برنامه هایی که برای آن جلسه عکاسی مدلینگ دارید با او صحبت کنید.

ایده خود را توضیح دهید، اهداف خود را به اشتراک بگذارید، طرح ریزی کنید که می خواهید ژست ها چطور باشند، و به دنبال چه حالت هایی هستید. یک اشتباه بزرگ که بسیاری از عکاسان مرتکب می شوند این است که با مدل خود مانند یک مجسمه زنده رفتار می کنند، فقط او را ژست دهی و هدایت می کنند، و فراموش می کنند که مدل در واقع یک انسان است.

با حرف زدن در مورد همه چیز در ابتدا، به آن شخص کمی ساختار، زمینه، و درک وضعیت می دهید، که به او کمک می کند تا کمتر عصبی و مضطرب باشد. همچنین فرصتی به او می دهد تا با این فرآیند درگیر شود، حتی ممکن است مُدل ایده هایی از خودش داشته باشد که می تواند آنچه که شما از ابتدا برنامه ریزی کرده بودید را بهبود بخشد.

کارگردانی کنید

شما باید با همکاران و مدل های خود ارتباط برقرار کنید و این دقیقا چیزی است که تاثیر نهایی را بر حاصل کار شما می گذارد. به آنها اجازه دهید که در برنامه ریزی و تصویر سازی شما شرکت کنند. بدون نگرانی هر آنچه مد نظر شماست را دقیقا از آنها درخواست کنید. شما به عنوان یک عکاس مدلینگ و پرتره، کارگردان صحنه خود هستید. اگر کسانی که با شما کار می کنند بدانند شما در نهایت به چه چیزی می خواهید برسید، بهتر می توانند به شما کمک کرده و روی کار خود تمرکز کنند.

 

راحتی

در بسیاری از آتلیه های عکاسی مدلینگ ، اغلب مدل طوری لباس می پوشد که برای محیط بیرون مناسب نیست. هنگامی که شما در باد سرد بی حرکت ایستاده باشید و لباس شنا به تن داشته باشید، واقعا سخت است که یک حس تابستانی آرام را به نمایش بگذارید.

از محیط اطراف و دمای هوایی که آن شخص در آن مدل شده است آگاهی داشته باشید، و مطمئن شوید که آنها تا حد ممکن در آن وضعیت راحت باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *