هلی شات چیست؟

 

هلی شات کلمه ای نام آشنا در زمینه عکاسی و فیلم برداری است اما بسیاری از افراد به صورت دقیق نمی دانند که به چه معناست!
این روزها استفاده از هلی شات برای فیلمبرداری و عکاسی بخصوص در مراسم های مختلف مانند عکاسی بسیار مرسوم شده است.
هلیشات از دو کلمه هلی ( از واژه هلیکوپتر ) و شات (به معنای عکاسی و تصویر برداری) تشکیل شده است ، به نوع جدیدی از تصویر برداری هوایی و از نگاهی نوین هلیشات گفته می شود.

با طراحی و رونمایی از کوادکوپتر هایی که مجهز به دوربین هستند تصویربرداری هوایی ( هلی شات ) ظهور کرد . ضبط عکس از زاویه دید آسمان بسیار جذاب است چرا که هیچ چیز از چشمان تیز بین کوادکوپتر دوربین دار دور نخواهد بود و تمامی خفایا و زوایای لوکیشن در تصویر خواهد افتاد .

هلی‌شات‌ها می‌توانند زمانی که می‌خواهید عکاسی و فیلمبرداری عروسی خود را انتخاب کنید، گزینه‌ی بسیار خوبی باشند؛ چرا که به روش‌های مختلفی استفاده می‌شوند. آن‌ها می‌توانند لحظات کلیدی روز را ثبت کنند؛ مانند یک لحظه‌ی خاص بین عروس و داماد و یا برای مثال عکاسی از گروه زیادی از مهمانان از بالا. فیلمبرداری با هلی‌شات فوق‌العاده به نظر می‌رسد؛ چرا که فیلم می‌تواند عظمت محل عروسی و اطرافش را به نمایش بگذارد.

 

آیا کار با هلی شات به تخصص نیاز دارد؟

علم پرواز با کوادکوپتر و عمود پروازها و روش پرواز با آنها یکی از ملزومات برای ورود به دنیای حرفه ای هلی شات می باشد ، در مرحله بعدی یک هلیشات کار حرفه ای باید دید تصویر برداری حرفه ای هم داشته باشد ، بنابراین تمرین و ممارست در یادگیری هلی شات بسیار مهم می باشد ، از همه مهمتر نحوه پرواز با یک مولتی روتور نیز بسیار مهم می باشد ، اگر میخواهید یک هلیشات کار حرفه ای شوید باید خلبان خوبی نیز باشید!

 

نکته مهم

مهم ترین نکته در هلی شات ها عدم وجود لرزش و یا حرکات اضافه دوربین است . ضبط تصاویر ثابت و ویدئو های بدون لرزش از اهداف مهم یک هلی شات است . دوربین های تعبیه شده در چنین پرنده های بدون سرنشینی مجهز به یک گیمبال هستند . گیمبال قطعه ای است که مکمل دوربین بوده و تمامی لرزش و حرکات اضافه دوربین را در حین پرواز کاملا خنثی کرده و خروجی کار بسیار دقیق و بی عیب نقص خواهد بود . کیفیت فوق العاده خوب دوربین به همراه گیمبال در کنار پرنده ای بسیار هوشمند و پایدار ، حس خوب و شیرین پرواز را برای شما فراهم خواهد کرد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *