برف یکی از زیباترین صحنه ها برای عکاسی می باشد و عکاسان همواره دنبال فرصتی هستند تا بتوانند از برف و بارش آن عکاسی کنند. اما در این میان نکاتی وجود دارند که پیروی از آنها می تواند به شما در گرفتن زیباترین عکس ها در محیط های برفی کمک کند. امروز قصد داریم به چند مورد از آنها اشاره کنیم.

 

  1. در هنگام عکاسی از بارش برف از سرعت شاتر بالا استفاده کنید

اگر می خواهید دانه های برف را که در حال بارش هستند ثبت کنید باید از سرعت شاتر بالا استفاده کنید. سرعت 1/250 ثانیه بسیار مناسب می باشد. سرعت بارش برف بسیار سریع تر از چیزی است که شما تصور آن را می کنید بنابراین باید سرعت شاتر به حدی بالا باشد تا بتواند آنها را به طور ساکن ثبت کند. اگر سرعت شاتر پایین باشد دانه های برف به صورت پیوسته به نظر خواهند رسید. در زیر تصاویری از سرعت شاترهای مختلف را مشاهده می کنید.

اگر می خواهید که تصویرتان واضح باشد بسته به سرعت بارش از سرعت 1/250 یا 1/500 استفاده کنید. با استفاده از تنظیم فوکوس نیز می توانید موارد موجود در محیط را از محدوده فوکوس خارج نمایید تا تصاویر بهتری ایجاد نمایید.

 

  1. عکاسی از برف در هوای ابری بهتر از هوای آفتابی می باشد

در یک روز آفتابی ایجاد کنتراست و نوردهی بسیار دشوار می باشد بنابراین همواره سعی کنید در هوای ابری عکاسی کنید تا تصاویر بهتری داشته باشید.

7 tips for photographing snow 2 7 نکته برای عکاسی از برف

  1. مدت نوردهی را افزایش دهید

 

در هوای برفی ضروری است که نورپردازی بیشتر از حالت عادی باشد. برای اینکه تصاویر برف روشن و سفید تر دیده شوند ضروری است که نور بیشتری به سنسور دوربین برسد. بنابراین مقدار نوردهی را بر روی 1/1/2 یا دو f-stop تنظیم کنید. در دو تصویر زیر تفاوت نوردهی را احساس می کنید.

7 tips for photographing snow 1 1 7 نکته برای عکاسی از برف

  1. عکاسی از برف در حالت سیاه و سفید بسیار عالی می باشد

عکاسی از برف در محیطهایی که رنگ های متعددی وجود دارند اندکی از کیفیت عکس می کاهد بنابراین فضایی را انتخاب کنید که از رنگ متضاد برف تشکیل شده باشد. برخی اوقات رنگ قرمز نیز کنتراست بسیار خوبی با برف ایجاد می کند.

 

  1. عکاسی از برف در ساعت 7 عصر در حین نزدیک شدن به شب عالی می باشد

حتی اگر نتوانید عکس های خوبی بگیرید می توانید ساعت های نزدیک غروب و شب را برای عکاسی از برف انتخاب کنید زیرا نور ساطع شده از برف منجر به روشن تر شدن و همچنین زیباتر شدن تصویر شما می گردد.

7 tips for photographing snow 1 7 نکته برای عکاسی از برف

 

  1. اگر قرار است از یک منظره برفی عکاسی کنید بهتر از ردپایی در آنجا وجود نداشته باشد

این خطا همواره در عکاسان مبتدی مشاهده می شود که از روی برف عبور کرده و سپس از آن محیط عکاسی می کنند. برف زمانی زیبا است که حالت طبیعی خود را حفظ کرده باشد.

 

  1. عکس بسیار نزدیک از دانه برف علی رغم دشواری بسیار فوق العاده می باشد

شما به لنزی نیاز دارید که فوکوس بسیار بسیار نزدیکی داشته باشد. دما و هوا نیز باید مساعد باشند تا دانه برف به سرعت آب نشود. استفاده از پارچه های پشمی مشکی که دانه برف بر روی آن می افتد برای عکاسی از دانه برف عالی می باشند.