این که برای یک میهمانی آرایش کنید یک چیز است اما آرایش برای عکاسی دنیایی متفاوت دارد. در این مقاله تجربیات خودم را در این باره بیان می کنم تا بتوانید در عکس های خود فوق العاده ظاهر شوید.

coarse mystery show eye with makeup 2 نکته هایی برای آرایش صورت قبل از عکاسی

آماده سازی برای آرایش

قبل از اینکه برای آرایش آماده شوید باید اطمینان حاصل کنید که پوست شما در بهترین شرایط و شادابی ممکن قرار دارد و همچنین رطوبت کافی برای آرایش را در اختیار دارد. آماده سازی خوب پوست به این معناست که نیمی از کار آرایش را به خوبی انجام داده اید تا در عکس پوست شما صاف و شفاف به نظر برسد و آرایش شما تا آخر جلسه عکاسی پایدار بماند.

از مواد آرایشی براق دوری کنید

آرایش با مواد آرایشی براق سبب بروز درخشش های ناخوشایندی در عکس شما خواهد شد. به خصوص مواد آرایشی که برای پوست مورد استفاده قرار می گیرند نباید ایجاد درخشش کنند.

3a3hnjt0 نکته هایی برای آرایش صورت قبل از عکاسی

از ضد آفتاب استفاده نکنید

اگر قرار است در فضای باز عکس بگیرید ممکن است بخواهید در آرایش خود از کرم ضد آفتاب هم استفاده کنید اما ضد آفتاب ممکن است آرایش شما را خراب کند. همچنین استفاده از عینک نیز توصیه نمی شود چون امکان دارد بخشی از آرایش شما را پاک کند. در صورتی که به نور آفتاب حساس هستید می توانید از یک چتر استفاده کنید.

1466595830 نکته هایی برای آرایش صورت قبل از عکاسی

کمی آرایش غلیظ تر

می توانید کمی غلیظ تر از حالت عادی آرایش کنید. دوربین ممکن است قسمتی از آرایش شما را کم رنگتر نشان دهد. به همین دلیل است که ستاره های هالیوود آرایش غلیظ تری نسبت به افراد عادی دارند.

شکل دادن

می توانید مانند یک گریمور روی استخوان های گونه، بینی، خطوط صورت و هر بخشی از چهره خود کار کنید. به این ترتیب می توانید هر مشخصه ای را که می خواهید به صورت خود اضافه کنید.

چشمان خود را برجسته تر نشان دهید

همانطور که قبلا هم گفتم، بد نیست کمی غلیظ تر آرایش کنید (اما در این کار زیاده روی نکیند!). بنابراین اگر از ریمل یا مداد چشم استفاده می کنید برای عکاسی پررنگترین آن ها را انتخاب کنید، استفاده از مژه مصنوعی هم می تواند تاثیر خوبی در عکس داشته باشد.

ar4 2849 نکته هایی برای آرایش صورت قبل از عکاسی

 تعادل را برقرار کنید

اگر بر چشم ها تاکید زیادی دارید و می خواهید آنها را برجسته نشان دهید باید اطمینان حاصل کنید که بخش های دیگر صورت را فراموش نکرده اید و بر یک بخش تاکید بیش از حد نداشته اید.

حواستان به نور و زاویه باشد

کمی از آینه فاصله بگیرید و چهره خود را در آینه ای دیگر با نوری دیگر و از زوایای دیگر بینید تا مطمئن شوید در همه زوایا و با نورهای مختلف چهره شما در بهترین حالت قرار دارد.

سلفی بگیرید

قبل از اینکه از خانه خارج شوید و برای عکاسی عازم شوید چند عکس سلفی از خود بگیرد این یک آزمایش سخت است اگر از این امتحان سربلند بیرون آمدید باید بگویم آرایش موفقی انجام داده اید