نمونه کارها را بررسی و با هم مقایسه کنید

 

وقتی به چند آتلیه عکاسی عروسی می روید و نمونه فیلم و عکس عروسی های متفاوت را می بینید ، به این نتیجه می رسید که در آتلیه های مختلف تخصص های متفاوت وجود دارد . بدان معنا که برای مثال آتلیه اول عکس های بهتری داشت ولی آتلیه دوم در فیلم تبحر بیشتری دارد.
وقتی به این مسئله برخورد میکنید باید در ابتدا مشخص کنید کدام اولویت شماست ؟  فیلم را بیشتر دوست دارید یا عکس ؟

برای مثال وقتی به دنبال یک عکس رویایی و قوی هستید باید در آتلیه های عکاسی به دنبال تفاوت در سبک عکاسی و دکوراسیون باشید . زیرا نوع چاپ عکس ها به آتلیه مربوط نبوده و این موضوع به لابراتوار چاپ عکس مربوط می گردد .

تفاوت در سبک عکاسی و ژست های زیباست که عکس را متفاوت می کند . گزینه بعدی هم لوکیشن یا محل عکاسی می باشد . برای مثال عکاسی در عمارت یا یک ویلای اختصاصی با لوازم آنتیک یا لوکس می تواند برای بعضی از عکس ها جذاب باشد .

به خاطر داشته باشید در حال حاضر مکان هایی که امکان عکس برداری در آنها وجود داشته و می توانید از آنها برای عکاسی عروسی خود استفاده کنید کم نیستند و می توانید از آتلیه عکاسی عروسی خود بخواهید که در این لوکیشن ها از شما عکس بگیرند و هزینه ورودی آن مکان را به سفارش خود اضافه کنید .

وقتی در نوع ژست ها و لوکیشن های عکاسی و نیز هنر عکاس در زوایای عکاسی دقت می کنید میتوانید آتلیه های مختلف را با هم مقایسه کنید و در زمینه ای که علاقمند هستید انتخاب بهتری داشته باشید .

فیلم هم در سوی دیگر قرار دارد که لازم است بدانید برای اینکه به تفاوت در فیلم ها پی ببرید باید به نوع تصویر ها دقت کافی داشته باشید .

البته تدوین زیبا هم جایگاه خودش را دارد ولی به دلیل اینکه یک تدوین خوب داشته باشیم مجبور به داشتن تصاویر خوب و کارآمد هستیم . پس باز هم به تصاویر خام خوب میرسیم . پس زمانی که به فیلم ها نگاه می کنید ، ضرباهنگ و افکت ها را کنار گذاشته و به تصاویر دقت کنید .

فراموش نکنید که تعویض موزیک و نوع تدوین در هر زمان امکان پذیر است . پس از این موضوع خیالتان راحت باشد ، چون در نهایت فیلم را از نظر تدوین به سلیقه شما نزدیک خواهند کرد . نکته مهم در اینجا همان تصاویر خوب است و در درجه دوم کیفیت تصاویر ، که باز هم این موضوع به نوع سفارش شما در منوی تصویربرداری برخواهد گشت .

برای انتخاب یک آتلیه خوب باید به نکات زیادی توجه کرد که در ادامه به بعضی از این نکات شاره می کنیم.

 

مجوز فعالیت و پروانه کسب

مطابق قانون نظام صنفی هر واحد اقتصادی که فعالیت آن در محل ثابت یا وسیله سیار باشد و توسط فرد یا افراد صنفی با اخذ پروانه کسب دایر شده باشد ؛ واحد صنفی شناخته می شود و افراد صنفی موظف هستند قبل از تأسیس هر نوع واحد صنفی یا اشتغال به کسب وحرفه ، نسبت به اخذ پروانه کسب یا بعبارتی مجوزی که طبق مقررات قانون نظام صنفی به منظور شروع و ادامه کسب و کار یا حرفه به فرد یا افراد صنفی برای محل مشخص یا وسیله کسب معین داده می شود  اقدام کنند . لذا مهمترین و اصلی ترین نکته ای که می بایست بدان توجه داشته باشید اطمینان از وجود پروانه کسب است.

 

رعایت اخلاق حرفه ای و امانت داری

یکی دیگر از نکات مهم و کلیدی که می بایست در انتخاب آتلیه خوب و حرفه ای مورد توجه قرار گیرد رعایت اخلاق حرفه ای و امانت داری توسط این واحد های صنفی است . این امر زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که شما قصد داشته باشید از خدمات آتلیه ها و استودیوها برای ثبت تصویری خاطرات مجلس عروسی و یا دیگر مجالس خصوصی خود مثل جشن تولد یا سالگرد ازدواج استفاده کنید . لذا نحوه آرشیو کردن تصاویر و عکس ها توسط آتلیه ، امنیت سیستم های کامپیوتری موجود در آتلیه ، معتمد و متعهد بودن پرسنل آتلیه و وجود پروانه کسب معتبر از نشانه های بهترین آتلیه ها خواهد بود .

 

کادر مجرب ، متعهد و معتمد

وجود تجربه کافی و تعهد کاری در تمامی فعالیت های حرفه ای امری ضروری است . در حرفه ی عکاسی نیز وجود تجربه ی کاری موثر و نیز اطلاع از به روزترین روش های تصویربرداری و عکاسی و بعبارتی حرکت بروز با دنیای حرفه ای از نکات مهم در موفقیت روزافزون یک آتلیه خوب و حرفه ای محسوب می شود .

 

تجهیزات حرفه ای و به روز

مهمترین عامل موثر در خدمات آتلیه ها در کنار تجربه فردی و تعهد کاری پرسنل آتلیه ؛ استفاده از تجهیزات به روز ، کاربردی و خالی از مشکل می باشد . استفاده از تجهیزات نور پردازی به روز و پیشرفته ، دوربین های عکاسی و تصویربرداری قوی و با کیفیت مناسب ، تجهیزات دکوری مناسب و دکورهای زیبا و متنوع و در اختیار داشتن لوکیشن های مناسب از نکاتی است که قبل از عقد قرارداد می بایست بدان توجه فرمایید .

ابتکار و خلاقیت

از دیگر نکات مهم که براحتی و با بررسی سابقه کاری و با توجه به نمونه کارهای ویرایش شده آتلیه ها قابل پیش بینی می باشد ابتکار و خلاقیت آتلیه و عکاسان و فیلم برداران مجموعه می باشد . ابتکار و خلاقیت لازمه و اجزای جدایی ناپذیر عکاسی حرفه ای است . وجود این دو عامل باعث می گردد تصاویری متفاوت ، متنوع و همچنین زیبا از بهترین و خاطره انگیزترین لحظات زندگی خود داشته باشید .

 

قیمت مناسب و احترام به مشتری

عکاسی و تصویربرداری از جمله صنوف خدماتی است که اعضای این صنف می توانند با ارائه قیمت های مناسب و خدمات خوب و در نهایت جلب رضایت مشتریان هر روز بیش از پیش در این حرفه موفق باشند . عقد قرداد مناسب با دید همه جانبه و در نظر گرفتن حقوق مشتری و آتلیه بصورت هم زمان نشانه رعایت انصاف و احترام به مشتری خواهد بود . 

آتلیه تک چهره ها با کادری مجرب و حرفه ای آماده اراپه انواع خدمات عکاسی به شما عزیزان می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *