نکات مهم عکاسی حیوانات خانگی

 

حیوانات خانگی این موجودات دوست داشتنی خیلی زود جای خود را در قلب ما باز می‌کنند.
عکاسی از حیوان خانگی با توجه به زیبایی و جذابیت‌ آن ها می تواند کار شیرین و دلچسبی باشد ، اما از آنجایی که سوژه ی عکاسی یک موجود غیرقابل پیش‌بینی است مسلما  این کار سختی‌های خاص خودش را دارد و نیاز به مهارت و تجربه ی بالا دارد.

نکته کلیدی در عکاسی از حیوانات خانگی این است که بتوانید با حیوانات ارتباط عاطفی برقرار کنید. این کار احساسات را در عکس تقویت کرده و احساسات بیننده را برمی‌انگیزد. اگر احساسات در عکس وجود نداشته باشد، تمام آنها شبیه به عکس‌های فوری و پرتره رسمی می‌شوند. در واقع خشک و بی روح به نظر می‌رسند.

برای عکاسی از حیوان خانگی، بهتر است زمان کافی اختصاص دهید زیرا این کار احتیاج به صبر و حوصله زیادی خواهید داشت. اگر برای عکاسی از چنین سوژه‌ای عجله و استرس داشته باشید ، قطعا از نتیجه نهایی راضی نخواهید بود.
البته باید بدانید موجودی مقابل شما قرار گرفته که فهمیدن احساسات شما براش کار سختی نیست و چه بسا از احساسات و عواطفی شما به او منتقل می کنید کاملا آگاه است.

 

اهمیت وضوح چشم ها

در عکاسی پرتره، فرقی ندارد از انسان یا حیوان، شما باید روی چشم‌ها تمرکز کنید. چشم‌ها بهترین راه انتقال احساس و شخصیت در هر موجودی است. در عکاسی از حیوان خانگی، راحت‌ترین راه، استفاده از امکان فوکوس تک نقطه دوربین عکاسی است. این حالت به شما کمک میکنه که نقطه فوکوس رو هرجا که میخواهید، (در این مورد چشم‌ها) انتخاب کنید.
بهترین گزینه برای داشتن عکس های با کیفیت و خوب از حیوانات خانگیتان مراجعه به یک آتلیه عکاسی حرفه ای است.
امروزه آتلیه ها امکانات زیادی از جمله عکاسی از حیوانات خانگی را به مشتریان خود اراپه می دهند.

عکاسی از حیوانات خانگی در آتلیه بهترین گزینه است زیرا آتلیه ها از تجربه ی بیشتری در زمینه عکاسی حیوانات خانگی  بهره مند هستند و این تجربه باعث می شود رابطه صمیمی تری با آن ها برقرار کنند در نتیجه خروجی کار از کیفیت بالایی برخوردار است.

حوادث احتمالی

در هنگام عکاسی از حیوانات خانگی باید مراقب حوادث پیش آمده نیز باشید. ممکن است حیوانات لوازم شما را کثیف کنند. سعی کنید خودتان را برای هر دو حادثه ادرار و مدفوع آماده کنید. سگ‌ها در این مورد خیلی بدتر از گربه‌ها هستند. آنها خرابکاری بیشتری دارند. البته سگ‌های پیر تا حدودی کمتر از سگ‌های جوان وسایل شما را کثیف می‌کنند ! بیش از همه لازم است حواستان را به توله سگ‌ها جمع کنید !

اگر از حیوانات متعدد و در زمان‌های مختلف عکاسی می‌کنید، نیاز است اقدامات لازم برای تمیز کردن محیط را به عمل بیاورید. سعی کنید همیشه پاک کننده‌ها و ضد عفونی کننده‌هایی که عملکرد خوبی دارند را کنار خودتان داشته باشید. شاید برای پاک کردن لک ادرار حیوانات نیاز به چیزی بیش از یک پاک کننده معمولی باشد. پس سعی کنید نمونه‌های آنزیم‌دار را نیز در کنار خود داشته باشید. همچنین به یاد داشته باشید پاک کردن کثیفی‌ها از روی مکان‌های سخت مانند سرامیک یا چوب، راحت‌تر از مکان‌های نرمی مانند پارچه یا موکت است.

 

شخصیت آن‌ها را به تصویر بکشید

شما بهتر از هر کس دیگری حیوان خود را می‌شناسید. سعی کنید در عکس شخصیت و ویژگی‌های او را ثبت کنید. مثلا اگر گربۀ خوابالودی دارید، از خمیازه کشیدن او عکس بگیرید و یا اگر سگ شما بازیگوش است، از شیطنت کردن او عکس بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *