بهترین زمان برای عکاسی از نوزاد

عکاسی تخصصی نوزادان زمانی سخت می شود که نوزادان به واسطه شرایط جسمی ، ژنتیکی نسبت به صداهای محیط بسیار حساس یا برعکس آرام هستند و یا به علت های متعدد از خواب می پرند . در آتلیه نوزاد دانستن شرایط نوزادان برای عکاسی نوزاد ضروری است.

بهترین زمان برای عکاسی نوزاد در آتلیه تخصصی نوزاد شش تا سی روزگی است زیرا برای عکاسی در این زمان نوزاد خواب عمیقی دارد و می تواند بی هیچ ضعفی تمام ژست های مربوط به عکاسی نوزاد را که  مورد نظر عکاس است را اجرا کند.

اما از طرفی هم ، برخی دیگر بر این باورند که بهترین زمان برای عکاسی از نوزاد بعد از افتادن بند ناف تا ۱۵ روزگی است ، زیرا نوزادان در این زمان بیشتر طول روز را می خوابند که این کار را در واقع برای عکاسی تخصصی نوزاد راحت می کند .

سعی کنید زمان عکاسی نوزاد را (در آتلیه تخصصی نوزاد) به بعد موکول نکنید و در همان ۶ تا ۳۰ روزگی انجامش بدهید ، زیرا نوزادان هرچه بزرگ تر و به 2 ماهگی نزدیک تر شوند خواب آنان نیز سبکتر میشود و شما شانس کمتری برای عکاسی خوب از او در خواب خواهید داشت. توصیه می شود تا قبل از یک ماهگی عکاسی از نوزادان را با چشم های بسته و در خواب انجام دهید.

توصیه می شود تا قبل از یک ماهگی عکاسی از نوزادان را با چشم های بسته و در خواب انجام دهید. این موضوعی است که در عکاسی نوزاد باید به آن توجه داشت.

قبل از رزرو وقت عکاسی نوزاد از آتلیه چه سوال هایی باید بپرسید ؟

روند انتخاب ، چاپ و ادیت و تحویل گرفتن عکس ها چگونه است ؟

آیا آتلیه انتخابی شما ورودیه دارد و اگر جواب منفی است بیعانه ی شما جزو خریدتان محسوب می گردد یا خیر (معمولا آتلیه ها یا ورودیه دارند یا از شما بیعانه ای دریافت می کنند که جزو خریدتان در آتلیه محسوب می گردد ؟

– چه نوع سبک عکاسی و طراحی رادر استودیو می پسندید؟ ( این مورد را هنگام انتخاب عکس نوزادتان و در فرم انتخاب عکس با عکاستان توافق نمایید. )

– عکاس آتلیه نوزاد شما خانم یا آقا ؟ ممکن است شما نیز بخواهید با نوزادتان عکس بگیرید یا بخواهید در طول عکاسی لباس راحت تری بپوشید. پس اگر این موضوع حین عکاسی تخصصی نوزادبرایتان مهم است حتما از چند و چون کار مطلع شوید .

برای دریافت عکس ها عجله نداشته باشید ، می دانیم ذوق و شوق زیادی برای دریافت عکس های نوزادتان دارید اما از آتلیه توقع نداشته باشید که ظرف دو سه روز عکس ها چاپ شده تحویلتان داده شده باشد. بسیاری از موارد باید به لحاظ فنی تنظیم و برای چاپ با کیفیت مناسب کالیبره شود. ضمن اینکه این نکته را نیز بدانید که مکن است شما در روز عکاسی نوزادتان در آتلیه نتوانید انتخاب عکس کنید و بهتر باشد روز انتخاب عکس کودکان را به عزیزی بسپارید تا با آسودگی خاطر انتخاب عکس نمایید.

توجه داشته باشید بسیاری از آتلیه ها به هیچ عنوان فایل عکس ها را حتی در سایز کوچک شده به شما تحویل نمی دهند ، پس اصرار نکنید این موارد جزو قوانین صنفی هستند و عملا مالکیت فایل ها برای آتلیه است و شما می توانید غیر از چاپ مورد نظر از عکس نوزادتان برخی یا تمام فایل ها را خریداری کنید. هر چند که فایل عکس نوزاد به دلیل قابل انتشار و چاپ مجدد بودن عملا با قیمت بالاتری فروخته می شوند. خیالتان راحت باشد ، حتی این مورد یک مزیت به شمار می آید.

بعداز انتخاب عکس نوزاد در آتلیه کودک می بایست سایز و نحوه طراحی و چاپ را تایید کنید و معمولا بعد از یک حدود سی روز عکس نوزاد شما آماده تحویل می باشند. همچنین بهتر است از تعداد عکس های چاپی هم بپرسید. اکثر آتلیه های کودک و نوزاد در قوانین خود دارند که می بایست حتما حداقل تعداد خاصی عکس را چاپ کنید ، از این مورد خیالتان را راحت کنید. در مقابل بسیاری دیگر از آتلیه های نوزاد وجود دارند که حتی 1 فریم درخواستی شما را چاپ خواهند کرد. این انتخاب با شما است که چه نوع آتلیه کودکی برای شما مناسب است. فقط هرگز سعی نکنید قوانین یک استودیو دیگر را برای استودیو های دیگر طلب کنید. معمولا بهترین آتلیه کودک منطقه شما قوانین محکمتر و سخت تری دارد و در ازای این نظم و قوانین سطح کار عکاسی کودکشان زمین تا آسمان با یک آتلیه معمولی فرق دارد. آتلیه های تخصصی در بیش از نود درصد موارد فقط نام بهترین آتلیه نوزاد شرق یا غرب را یدک می کشند بدون اینکه واقعا دارای این شرایط باشند. پس قبل از تصمیم گیری حداقل صد فریم عکس نوزاد یا کودک را در سایت یا اینستاگرام یا تلگرام آن ها ببینید و مطمئن شوید عکس ها برای خودشان است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *