child photography tebt19 ویژگی آتلیه عکاسی کودک 

پرسنل آتلیه تخصصی کودک باید همگی خوش برخورد و صبور باشند. دکوراسیون آتلیه تخصصی کودک باید مناسب عکاسی از کودکان باشد و فضایی صمیمی ایجاد کند.

ثبت لحظات کودک از جمله مسائلی است که والدین امروزی به آن توجه بسیاری نشان می دهند. برای این منظور باید بتوان آتلیه تخصصی کودک را انتخاب کرد که شرایط عکس گرفتن از کودک را به صورت کاملا اختصاصی داشته باشد. والدین تمایل دارند از لحظات کودکی که ثانیه به ثانیه در حال رشد است یادگاری داشته باشند و با دیدن عکس های کودکی او لذت ببرند.

آتلیه تخصصی کودک
یک آتلیه تخصصی کودک چه ویژگی هایی دارد؟

آتلیه کودک که تخصصی باشد باید همه تجهیزات و دکوراسیون آن مربوط به عکاسی از کودک باشد. در این صورت می توان عکس های نابی از او گرفت. فضای آتلیه کودک باید به گونه ای باشد که او دچار استرس نشود و راحت باشد. سعی کنید به او امر و نهی نکنید تا عصبانی نشود، می توانید در حین ژست های طبیعی که از خودش نشان می دهد از او عکس بگیرید. استفاده از تجهیزات مناسب برای کودکان و دکوراسیونی مختص این فضا سبب می شود عکس بهتری از او گرفت.
فضای طراحی آتلیه کودک به نحوی است که شرایط عکاسی از کودک را فراهم کند. ارتباط خوب با کودک توسط عکاس باعث می‎شود چهره آن‎ها در عکس‎ها خندان باشد و این فضای صمیمی تجربه عکاسی را متفاوت می‎کند.

فضای دلگیر یک آتلیه معمولی باعث می‎شود کودک احساس دلگیری کند و تنش در او شکل گیرد. در نتیجه عکاس نتواند عکس‎های خوبی از او بگیرد.

تجهیزات حرفه‎ای از جمله دیگر الزامات یک آتلیه عکاسی کودک است. فضای آتلیه باید نوردهی مناسبی داشته باشد چون اگر میزان نور کم باشد کودک احتمالا دچار خواب‎آلودگی می‎شود. در نتیجه یک آتلیه حرفه‎ای با فراهم‎سازی منابع نور مصنوعی فضای آتلیه را از نظر نورپردازی برای عکاسی آماده می‎کند.

حساس بودن کودک باعث می‎شود نسبت به تفاوت‎های دمایی واکنش شدیدی از خود نشان دهد که این قضیه در عکاسی از کودکان با سن کم بیشتر دیده می‎شود. در نتیجه دمای داخلی آتلیه باید به نحوی تنظیم شود که کودک دچار بی‎قراری نشود و آتلیه به سیستم‎های گرمایشی و سرمایشی مناسب مجهز باشد.